مصاحبه با خانواده شیث رضائی

قبل از شروع این مصاحبه باید عرض کنم دلیل اینکار فقط و فقط حمایت از یک همشهری نیست و دلایل زیادی داره که خودتون بعد ازخواندن مصاحبه متوجه خواهید شد،  من تو شهرم فوتبالیست بودم و همه هم دوره ایهام منو می شناختند ولی بدلیل ساختارِ مریض فوتبال در کل استان مازندران و بالاخص ساری و باند بازیهای وحشتناک در بین مسئولینِ فوتبال ساری، اجازه پیشرفت به من و امثال من هیچگاه داده نشد و باید همه بدونند که شیث کارِ بسیار سخت و بزرگی انجام داد تا تونست به اینجا برسه، اون یه شبه فوتبالیست نشد که یه شبه هم بشه اونو حذفش کرد و این مسائل رو فوتبالیستهائی مثل من به خوبی درک می کنند. در ادامه عرض می کنم که هدف قانع کردن کسی نیست بلکه پی بردن به واقعیته، در زشتیه عمل انجام شده و اشتباهی که کردن هیچ شکی نیست همونطور که خودشون هم بارها اعلام کردند ولی اتفاقهائی به مراتب شنیع تر و بدتر از این می افته و هیچ کس هم اونا رو نمی ببینه یا نمی خواد ببینه، حالا چی شد یه شبه همه مدافع اخلاقیات شدند خدا می دونه. یه خواهش هم از همشهریها، هم استانیها و همه فوتبالیستهائی که به نوعی حقشون خورده شده دارم، به هر طریقی که می تونید این مصاحبه رو به گوش مردم برسونید حتی یک نفر.

این مصاحبه برگرفته از سایت parsfootball  می باشد.

برای آگاهی از گذشته شیث به زادگاه او، روستای حمیدآباد رفتیم و دیدیم چقدر با شیثی که حمیدآبادی ها می شناسند بیگانه ایم. خانواده روستایی ساده و گرم رضایی از پسری می گویند که محبوب همه حمید آبادی هاست.

قدس: محبوبیت شیث در حمیدآباد نه به خاطر جنجال ها و خبرسازی هایش که بابت کارهایی است که واقعا قابل ستایش اند.

** پدر شیث: شوخ هست ولی بی ادب نیست

* علاقه به فوتبال از چه زمانی در شیث به وجود آمد؟

- از همان کوچیکی علاقه داشت و همیشه در زمین فوتبال بود. از مدرسه می اومد می رفت زمین فوتبال با بچه ها بازی می کرد. از کوچیکی عادت داشت داخل بچه های بزرگ بازی کنه و همش به بزرگترها می گفت منو بازی بگیرید!

* و ماجرای حضورش در تیم ملی نوجوانان؟

- شیث در یک باشگاه در ساری بازی می کرد. یک روز در 13 سالگی نامه آورد که من می خوام برم تهران برای تست تیم ملی نوجوانان. ما ناراحت شدیم و گفتیم پسر جان تو رو کجا می خوان ببرن؟ گفت ما رو می خوان ببرن تهران از ما تست فوتبال بگیرند.
ما نگران بودیم و گفتیم شیث کوچیکه، چی کار کنیم؟ به دامادمان پول دادیم و اون رو برد تهران. آقای درخشان سرمربی تیم ملی بود و از شیث امتحان گرفت و شکر خدا قبول شد. داماد ما تنها برگشت. ما نگران شدیم و گفتیم بابا این سن و سال نداره. این تهران نمی دونه کجاست. خدا رو گواه می گیرم شیث از همان 13 سالگی نماز می خوند و اهل نماز بود. نسبت به ائمه اطهار اعتقادش خیلی زیاده و هر اتفاقی که می افته اول به من می گه باباجون اگه خواست خدا نباشه برگی از درخت هم پایین نمی آید. چند روز بعد من زنگ زدم برای آقای درخشان که گفت نگرانش نباش شیث تو کمپه و جاش امنه. الان شیث حدود 16- 15 ساله که از خونه رفته و تهرانه.

* الان چقدر به شما سر می زند؟

- خیلی کم می آد ولی هر وقت باشگاه بهش پول می ده سه میلیون رو می فرسته برای مادرش و می گه مامان این پول رو بین هر کسی که یتیمه تقسیم کن. بعضی موقع ها خانواده های یتیم میان منزل ما در می زند و می گن شیث برای ما پول نفرستاد که مادرش می گه من خودم می رم تهران ازش پول می گیرم. حتی به بهزیستی تهران هم خبر داریم هر ماه یک میلیون تومان می دهد.
شیث دو بار ما رو به کربلا فرستاد. بار اول به مادرش گفت که شش نفر از کسانی که اهل نماز و روزه هستند و توان خرج کربلا ندارند رو بفرست کربلا. دو سال پیش هم 5 نفر رو ثبت نام کرد. امسال هم هشت نفر رو برای مکه مکرمه ثبت نام کرد. پارسال هم برای ما خونه درست کرد و برای من یک ماشین خرید. من مریض هستم و توان کارکردن ندارم و شیث تمام هزینه های منزل ما رو می ده.

* شغل خودتان چه بوده؟

- کشاورز. هنوز هم توی زمین های مردم شریکی کار می کنم و محصول رو نصف نصف با صاحب زمین تقسیم می کنیم. مادرش هم پا به پای من تو زمین های مردم کار می کنه.

* شیث از کودکی همین قدر شیطنت داشته؟

- زیاد شوخ بود و آروم نبود ولی بی ادب نبود. بابت اتفاقی که اخیرا افتاده از همه خواهش می کنم که بچه من قربانی نشه ما بعد از خدا کسی رو به جز شیث نداریم. او نه تنها ما رو تحت پوشش داره، خیلی از اهالی روستا رو هم تحت پوشش داره. شیث شوخی باز هست ولی بی ادب نیست. در فیلم هم نمی بینیم شیث کاری کرده باشه. ولی اون متهم ردیف اول شده! آقای نصرتی هم بچه خوبیه و فقط یک شوخی قلقلکی کرد.

** مادر شیث: بعد از اون ماجرا من و پدرش مریض شدیم

* از شیث بگویید: «از کودکی اش و علاقه اش به فوتبال.»

من خیلی از شیث راضی هستم، خدا الهی از اون راضی باشه. بچه من از کوچیکی با توپ پلاستیکی بازی می کرد. من که سروصدا می کردم، توپ رو می برد قایم می کرد. خیلی از کوچیکی علاقه به فوتبال داشت. همه می اومدند به من می گفتند خانم رضایی این رو بفرست فوتبال که من می گفتم این رو کجا بفرستم من زن هستم و از پس کارها تنها برنمی آم. پدرش هم مریضه. به هر حال اومدن این رو بردن و رفت تست داد و قبول شد. خیلی اخلاق خوبی داشت و بچه خوبی بود. خیلی پدر و مادر دوسته. الانم به ما می گه مامان، بابا من اگه دارم بازی می کنم به خاطر شماست تا شما راحت باشید.
بچه من پسر باخدا و بانمازیه. هر دفعه که پول می گیره به من زنگ می زنه و میگه مامان پول می فرستم ببر بین اونایی که نیاز دارند تقسیم کن. دو سه نفر رو فقط بردیم تهران شیث هزینه درمانشون رو داد. یکی عمل چشم و یکی عمل اعصاب داشت که شیث درمان کرد. یک بچه کوچیک رو هم شیث برد تهران عمل قلب کرد و پسره خوب شد. به زن های بی سرپرست روستا هم کمک می کنه. هر دفعه می گه مامان سه چهار تا گوسفند بخر ببر در خونه یتیم ها تقسیم کن بده بخورن. خدای من شاهد ما هم همین کار رو می کنیم.

* و این اتفاقی که اخیرا برای شیث افتاده؛ نظرتان در این مورد چیست؟

- من از رسانه ها می خوام، خواهش می کنم، تمنا می کنم بچه من رو قربانی نکنید. این نون آور خونه منه. خواهش می کنم بگذارند بچه من بازی کنه. اون کمک خیلی هاست. اگه هم خطایی کرده به بزرگی خودشون ببخشند. خدا گواهه هم من و هم پدرش بعد از این ماجرا مریض شدیم. من رو توی یک روز سه بار بردند دکتر. کل اهالی محل از پسرم راضی هستند. به خاطر اینکه به همه کمک می کنه. هر دفعه کفش و لباس می خره می بره تو زمین فوتبال حمیدآباد بین بچه ها تقسیم می کنه. برای خواهرش خونه درست کرد، برای ما خونه درست کرد. برای ما ماشین خرید. برای یکی از هم محلی ها که نمی تونست خونه بخره، خونه خرید. تو راه می تونید برید سوال کنید. برای یکی ماشین خرید که الان داره آژانس کار می کنه و نونه زن و بچه اش رو می ده. شیث خیلی بچه رئوفیه، خیلی آقاست. از رسانه ها خواهش می کنم اگر بچه من تقصیری کرده اون رو ببخشند. پسرم شوخ هست اما بی ادب نیست.

** شعیب رضایی، برادر شیث: شیث الان از لحاظ روحی اصلا شرایط مناسبی نداره

* در جریان اتفاقی که برای شیث افتاده هستید؟

- من نمی گم در کل مسائلی وجود نداشته. اتفاقی افتاده که هم شیث جریمه اش رو داده و هم از مردم عذرخواهی کرده. متاسفانه این حرکت خیلی بازتاب داشته و خواهش من از رسانه ها اینه که خیلی روی این قضیه پردازش نکنند؛ چون تو کشورهای دیگه هم بازتاب داشته. شیث یه پسر پرانرژی و شوخ طبعه. ولی فکر نکنم این مسائل باعث بشه کسی رو خدای ناکرده برنجونه. شیث جدا از شوخ طبع بودنش واقعا می گم نمازش اصلا قضا نمی شه. اگر سفره ای، خرجی عاشورایی و مسائل خیری باشه همیشه پیش قدمه. تو خونه جدیدمان 8 ماهی است که مستقر شدیم و 6 سفره حضرت رقیه و فاطمه زهرا داشتیم. من خواهش می کنم از مسئولان بیشتر تامل کنند، بیشتر بررسی کنند و زود قضاوت نکنند. من خواهشم از مسئولان اینه.

شیث الان از لحاظ روحی اصلا شرایط مناسبی نداره. اینجا از هواداران پرسپولیس واقعا تشکر می کنم که هنوز هم دارن از شیث حمایت می کنند.

* طی این مدت سابقه داشت شیث همبازیانش را به حمیدآباد بیاورد؟

- یک بار با محسن خلیلی و یک بار هم با حجت زادمحمود به خونه اومد.

* شیث را بیشتر در کجا می بینید؟

- بیشتر ما می رویم تهران. تو تهران یک منزل اجاره ای داره.

/ 1 نظر / 23 بازدید
م ر ی م

می دونید برادر خوبم؟ عادت ما انسان ها در همه ی نقاط جهان هست..که تجسس رو جزو مسائل ِ خودمون قرار بدیم یادمه زمانی رئیس جمهور امریکا با منشی ِ خود ارتباط عاطفی برقرار کرده بود...و چنان رسانه ها در همه ی دنیا روو این مسئله زووم کردن که به همه چی رسیدند جز تدبری که او می تواند برای رسیاست جمهوری داشته باشد یا نه... همه ی ساعت ها در امریکا با کاریکاتور رئیس جمهورشون تزئین شده بود که تا در ساعت رو باز می کردند..رئیس جمهور با بینی ِ بزرگ مثل پینو کیو می پرید بیرون در حالی که دخالت ِ بی مرز در زندگی خصوصیه دیگران جز خصایل انسانی نیست حالا در مورد شیث گرچه تکلم و رفتارش برای شخص ِ بنده خوشایند نیست اما..من فقط به شیث فقط و فقط به نوع ِ بازیش توجه می کنم... و دیگه هیچ رفتاری از شیث اهمیت نداره اما این رسانه ها سوژه ندارند از هر چیزی کوهی می سازند تا مردم رو به تجسس و وقت گذرونیه بیهوده ..دعوت کنند حالا بنده خدا هرکاری کرده. فقط مسئولین خودشون تصمیم می گیرند ..نه اینکه همه ی دنیا متوجه بشن که چه خلافی از او سر زده...