وبلاگهای بچه محلها

باید به اطلاع دوستان و هم ولایتیهای عزیز برسونم که طی چند هفته اخیر پیامهائی از دوستان دریافت کردم که وبلاگهای خودشون رو به من معرفی می کردند، باید اعتراف کنم خیلی خوشحال شدم که می بینم دوستان وبلاگهای زیبائی به نامهای روستاهاشون درست می کنند و عکسها و مطالب زیبائی در مورد خوشون و دوستاشون و ولایتشون ارائه می دهند، منم وبلاگهای مورد نظر رو لینک کردم و می تونید از همینجا به اونا سربزنید.

این خیلی خوبه که ما بتونیم تا اونجائیکه امکانش هست به معرفی تاریخ و زادگاهمون بپردازیم، این علاوه براینکه باعث احساس غرور در خودمون و هم ولایتیها می شه باعث شناسوندنه زادگاهمون به دیگران می شه، هرچند با دیدن این وبلاگها به خالی بودن دستمون از اطلاعات غنی و امکاناتی که بتونیم اونجور که شایسته است به معرفی زادگاهمون بپردازیم، بیشتر پی می بریم. اما در همین حد هم خوبه و امید دارم دوستان دیگری هم که امکانش رو دارند و می تونند وقت بیشتری بزارند قدم در این راه بگذارند.

البته من پیشنهاد می کنم این دوستانی که در حال حاضر دست بکارند بیشتر با هم در ارتباط باشند تا با همکاری همدیگه بتونند با تقسیم وظایف نسبت به راه اندازی (حتی) یک سایت اقدام کنند و اونچه شایسته است رو به نمایش بگذارند.

من می بینم یکی از دوستان اهل ورکی وبلاگ جالبی در مورد روستاشون درست کرده و اطلاعات روستا رو به روز در وبلاگ قرار می ده. شاید مراجعه کنندگان به سایتش در حال حاضر خیلی زیاد نباشه ولی در آینده با گسترش کارش می تونه همه رو جذب کنه. البته امتیازی که ایشون دارند اینه که اونجا زندگی می کنه و مثل من نیست که سالی یک یا نهایت دوبار به اونجا می آم.

من هدفم از راه اندازی وبلاگ چیزی فراتر از این چیزیست که می بینید و لی نتونستم منابع اطلاعتی مورد نیازم رو پیدا کنم و همین باعث شد یه خورده کمتر وقت بزارم.

به هر حال خواستم خوشحالی خودم رو از دیدن وبلاگ دوستان نشون بدم و دست یاری به سوی همشون دارز کنم.

وقتی می بینم کلی کتاب در مورد سوادکوه و آلاشت و زیراب و اون مناطق هست قبطه می خورم و ناراحت می شم که می بینم در مورد منطقه ما همچین کتابهای پرباری وجود نداره. فکر کنم من باید یا تاریخ یا جغرافیا می خوندم.

/ 0 نظر / 28 بازدید