اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

فرق بین آدم عادی و آدمهای خاص و استثنائی تو حرفها و کارهاشونه نه تو قیافه و لباسشون. محرم امسال هم اومد و یه تاسوعا و عشورای دیگه رفت ولی اعتراف می کنم امسال معنی حرف بالا رو با تمام وجود احساس کردم، آقای شریعتی قبل از انقلاب به مردم خورده گرفت که برگزاری مراسم عزاداری برای حسین تو اون شرایط کاری از روی عقل و تفکر نیست چون اگه مردم هدف امام حسین رو برای قیامش درک می کردند دیگه کسی نمی تونست بهشون زور بگه و متاسفانه این داستان الان هم داره تکرار می شه، ماشالله هفتادو دو سه نفرم نیستند که شکست بخورند یکی باید بیاد به این مردم بگه آیا شما واقعا پیام کربلا رو گرفتید که دارید تو سر و سینه می زنید آیا معنی آزاده رو می دونید.

بگذریم نمی خوام اینجا بحث سیاسی بکنم ولی اتفاقاتی که دیروز و پریروز افتاد قلب آدم رو به درد میاره.

خوب اگه حدسم درست باشه یکی از بچه محلهای قدیمی به ما افتخار داد و یه سری به ما زد و بیشتر منو خوشحال کرد که کامنت هم گذاشت. ما هم خدمت همه اون دوستان قدیمی که کلی از خاطرات بهترین دورانمون رو تشکیل می دن عرض ادب و ارادت می کنیم، واقعا کی اونموقع فکرش رو می کرد ما همدیگه رو سالهای سال نبینیم.

باید اعتراف کنم که درست کردن یه وبلاگ به اسم دهاتمون و نوشتن خاطرات و چیزهای دیگه اصلا برنامه ریزی شده نبود و انصافا یه جرقه بود که زده شد و منم پی اونو گرفتم هر چند فکر نمی کردم بتونم ادامه بدم و از همه مهمتر کلی از دوستای قدیمیم هم بهش سر بزنن و برام پیام بگذارند. ولی هر چی که هست امیدوارم بتونم این کارو ادامه بدم و بتونم دوستانی رو که خیلی وقته بینمون فاصله افتاده و سالی یکبار هم همدیگه رو نمی بینیم اینجا ملاقات کنم و هر از گاهی احوالی از همدیگه بپرسیم. حرف زیاده ولی هر بار که می خوام یه چیزی بنویسم همه چی عین برق از جلو چشام رد می شه و رشته ها به هم می پیچه، اینجا هم که نمی شه ساعتها بشینی و بنویسی رو این حساب فکر کنم منبعد باید فکرهام رو قبلش جمع کنم و مطلبی رو که می خوام بنویسم آماده کنم تا اینجوری نشه.

فعلا فکرم به خاطره اتفاقات دیروز مغشوشه. بدرود

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
ماهان

سلام خسته نباشی موفق باشید به امبد ایران سبز