دهکده آرزوها
 
قالب وبلاگ
نويسندگان
پيوندهای روزانه

(در باره دوست)

برای زاهد، دوست، شخص ثالث است، این شخص ثالث چون زورقی است که مانع می گردد مجادله شخص با خودش موجب غرق هر دو گردد.

کسی که در پی دوستی می گردد بایستی حاضر به مبارزه در راه آن دوست باشد و برای مبارزه در راه او، ناچار است که دشمن کسی باشد.

مدتهاست که برده و ستمکار خود را در باطن زن پنهان ساخته اند، از این روست که زن هنوز قابل دوستی نیست. او تنها عشق را می شناسد. در عشق زن، بی عدالتی و نابینائی نسبت به کلیه کسانیکه مورد علاقه و محبت او نیستند وجود دارد و حتی هنگامیکه با چشم باز عشق می ورزد با نور آن عشق، همیشه برق تاریکی و غافلگیری همراه است.

(درباره پاکدامنی)

اشخاص عاقل، آنقدر از حقیقتی آلوده و کثیف نمی پرهیزند که از حقیقت سطحی فرار می کنند.

من جنگل را دوست دارم. زندگی در شهر زیان بخش است، زیرا شهوت رانان بی شماری در آنجا به سر می برند. آیا بهتر نیست انسان گرفتار قاتل و جانی شود تا در رویاهای یک زن شهوت پرست وارد شود؟

(درباره بت نوین)

دولت خونسردترین تمام غولهاست. دروغهای خود را با خونسردی تمام ادا می کند و این است دروغی که از دهان او بیرون می تراود: ((من همان مردمم)).

در جائی که هنوز ملت باقیست دولت را نمی فهمد و آنرا مانند چشم بد و زیر پا گذاشتن سنتها، دشمن می دارد.

من آنجائی را دولت می خوانم که در آن، خواه خوب و خواه بد خود را گم می کنن و جائی که در آن خودکشی تدریجی مردمان را زندگی نام می دهند.

بت نوین مایل است در اطراف خود اشخاصی درست و قهرمانانی داشته باشد؛ این غول منجمد، دوست دارد در آفتاب وجدانهای خوب دراز بکشد. اگر حاضر به پرستش او شوید به شما همه چیز خواهد داد.

نیچه - چنین گفت زرتشت

[ پنجشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٠ ] [ ٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ مجتبی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ