دهکده آرزوها
 
قالب وبلاگ
نويسندگان
پيوندهای روزانه
[ پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مجتبی ] [ نظرات () ]

معرفی کتاب راز

حتما آنجا نشسته اید و از خودتان می پرسید که این راز چیست؟ بگذارید به شما بگویم که من خودم چه درکی از این راز دارم.

همه ی ما توسط یک نیروی لایتناهی کار می کنیم. تمامی ما با قوانین کاملا مشابهی راه خود در زندگی را می جوییم. قوانین طبیعی جهان هستی به اندازه ای دقیق است که ما می توانیم به راحتی سفینه بسازیم، افرادی را به کره ی ماه بفرستیم و زمان فرود آنها را با دقت کسری از ثانیه تعیین کنیم.

در هر جای دنیا که باشید، در استرالیا، هند، زلاندنو، استکهلم، لندن، تورنتو، مونترآل یا نیویورک - همه ی ما با یک قانون کار می کنیم و آن قانون کشش است.

راز، قانونِ کشش است.

هر چیزی که وارد زندگی تان می شود، از طریق خود شما به زندگی تان کشیده شده است. از طریق تصاویر ذهنی شما و افکار شما. هر فکری که در سر می پرورانید، به زندگی تان راه مییابد.              «باب پراکتر»

برای تهیه این کتاب به اینجا مراجعه کنید

[ یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مجتبی ] [ نظرات () ]

داستان کوتاه برای ایجاد روحیه امید، خودباوری و مبارزه طلبی در لحظات دشوار و تنگناهای زندگی.

مشکلات انسان های بزرگ را متعالی و انسان های کوچک را متلاشی می کند.

روزی زیبایی و زشتی در ساحل دریا به هم رسیدند. آن دو به هم گفتند: «بیا در دریا شنا کنیم.» برهنه شدند و در آب شنا کردند، زمانی گذشت و زشتی به ساحل بازگشت و جامه های زیبایی را پوشید و رفت.

زیبایی نیز از دریا بیرون آمد و تن پوشش را نیافت. از برهنگی خویش شرم کرد و به ناچار لباس زشتی را پوشید و به راه خود رفت.

تا این زمان نیز، مردان و زنان، این دو را با هم اشتباه می گیرند. اما اندک افرادی هستند که چهره ی زیبایی را می بینند و فارغ از جامه هایی که بر تن دارد او را مشناسند و برخی نیز چهره ی زشتی را می شناسند و لباسهایش او را از چشمهای اینان پنهان نمی دارد.

و در این زندگی چه بسیار زیبایی هایی که زشت می نمایند و چه زشتی هایی که زیبا جلوه می کنند. این کتاب درباره ی یکی از بزرگترین زیبایی هایی است که زشت جلوه گر شده است. زیباییِ «مشکلات».

اصولا ما آدم ها از هرگونه سختی و دردسری بیزاریم و با شنیدن کلمه ی «سختی» منزجر و نگران می شویم. این مسأله خود منعکس کننده ی نگاه و نگرش ما به واقعیت «مشکلات» است. ما اغلب مشکلات و سختی ها را به دو گونه تعبیر و توجیه می کنیم:

1- بدشانسی و بداقبالی

2- کیفر گناهان و اعمال ناشایست.

هدف این کتاب این است که چهره ی واقعی و اصیل و ارزشهای نهفته در مشکلات و بحران ها را به شما نشان دهد، بار دیگر لباس زیبایی بر قامت مشکلات بپوشاند، به صورتی که این تغییر نگرش باعث شود با آغوشی باز به استقبال این موهبت بزرگ الهی بروید و به جای آه و ناله و شکایت، خردمندانه در صدد حل آن ها برآئید و از آن ها سود ببرید.

برای تهیه این کتاب به اینجا مراجعه فرمائید.

[ یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ مجتبی ] [ نظرات () ]

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید

  • یک برگ توت در اثر تماس با نبوغ انسان به ابریشم تبدیل می شود.
  • یک مشت خاک با نبوغ انسان به قصری بدل می شود.
  • یک درخت سرو در اثر تماس با نبوغ انسان دگرگون می شود و شکل معبدی می گیرد.
  • یک رشته پشم گوسفند در اثر تماس با ابتکار انسان به صورت لباسی فاخر در می آید.
  • اگر در برگ خاک،چوب و پشم این امکان هست که ارزش خود را از طریق انسان صد برابر بلکه هزار برابر کنند آیا نمی توانیم با این بدن خاکی که نام مرا حمل می کند چنان کنم.

معتقدم همه ما برای موفقیت،خوشبختی و پیروزی پا به عرصه ی دنیا می گذاریم،کسی که ما را آفریده توانمندی های لازم برای بدست آوردن هر آنچه از زندگی توقع داریم در وجود ما قرار داده است،آنچه باید صورت بگیرد به فعل در آوردن استعدادها و نیروهای درونی است.

  • بزرگ ترین لطمه ی حیات مرگ نیست،بزرگ ترین لطمه آن چیزی است که در عین در درون ما میرد.

فقط پس از این مرحله است که زندگی حقیقی برای ما آغاز می شود،زندگی آمیخته با رشد کمال و سعادت راستین و متعالی که در آن امکان درک و تجربه عظمت انسانی خود را بدست آوریم.

شیوه ی من در این کتاب استفاده از استعاره است،در ان ال پی اصطلاح استعاره در بر گیرنده ی تشبیهات،قیاس ها،لطایف،قصه ها و داستان هاست.از هز موقعیت و ارایه و توضیح مفاهیم و موضوعات پیچیده استفاده کرد،در پایان برخی از حکایات و داستان ها نیز در صورت لزوم نتیجه گیری های روان شناسانه انجام داده ام.


[ یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مجتبی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ